Savanorystė Prancūzijoje 
 
Picture
Trombone
Nature : s. m.
Prononciation : tron-bo-n'
Etymologie : Ital. trombone, augmentatif de tromba (voy. ).

1  (muzika) pučiamasis muzikos instrumentas
2  (muzika) muzikantas, grojantis šia priemone
3     sąvaržėlė


Taip taip- prancūzai sąvaržėlę vadina trombonu!

 
Picture
Šiuo metu išygvenu idėjų renesansą. Darbai su video projektu eina į pabaigą. Filmavome dvi dienas. Pagal planą turėjome pasiskolinti autobusą, bet jam neišdegus teko filmuoti stotelėje. Pritrūkus aktorių, daug padėjo besistažuojantis Bastian, kuris, kaip paskui sakė, apturėjo nereaaaalią patirtį- ir filmuotoju buvo, ir aktorium, ir daiktų kilnotoju, o dabar per dienas sėdi montažinėje. Taip pat prisidėjo ir buvusi savanorė iš Vokietijos Eva.

Be to, dvi dienas leidau muzikos įrašų studijoje su draugu, kurio dainą įrašinėjome. Per tą laiką sugebėjau atidirbti vieną būgnų partiją- ir man labai patiko! Bet beįrašinėjant susimėčiau, ir dar su kitais instrumentais pridarėm klaidų, taigi teks dar kada grįžti jų atitaisinėti, kad išeitų bent šioks toks ausies nerėžiantis variantas.
Be galo smagu. Taip pat šiek tiek pramokau dirbti su Cubase programa. Juodais marškinėliais su kažkokios 'nepaprastai geros' muzikinės grupės pavadinimu, į kurį įeina žodis 'ograi', vilkintis ilgaplaukis Arnaud man kantriai rodė kaip redaguoti kasmėnesinio savivaldybės žurnalo audio variantą, kuris vėliau pas jį užsisakusius atkeliaus CD pavidalu. Pamaniau, kad ir man praverstų besimokant tarimo.

Šiuo metu dirbu su būsimaisiais savanoriais, kurie ieško projektų ir pildo anketas. Taip pat slapčia kuriu planus apie anglų kalbos mokymą. Kada nors, ir, tikiuosi, greitai turėsiu porą mokinių...

Puse ausies girdėjau apie seminarą Lenkijoje ir kalbas, kad mane žada siųsti kaip gidę kartu su grupe prancūzų. Netveriu savo kailyje.

Agustinas su drauge dviems mėnesiams iškeliavo į Argentiną lankyti namų po metų pertraukos. Vos ne supanikavau, nes ne tik jis, bet ir Caroline žada išvykti. Taip staiga visi, kurie mane prisijaukino, pabėgs. Bet su manimi vis dar gyvena tunizietė. Po truputį ją mokinu važinėti dviračiu.

Penktadienį į svečius vakarieniauti atėjo Jacques su žmona Helene. Mes su tuniziete, vargšės, dvi dienas ruošėm patiekalus. Įžanginės salotos su tunizietiškais blyneliais, vaisių asorti desertui bevėstant šaldytuve, 'dėl viso pikto' paruoštų spagečių tuntas aušo ant darbastalio kol bandžiau svečiams įsiūlyti aukščiausios klasės šaltibarčius...
Ir ką jūs galvojate??
Ar dar nevarva seilė pagalvojus apie lietuviško skonio kefyrą (čia radau visai tokį patį, tik kažkodėl iš arabiškų šalių, o vadinasi 'lait fermente', jeigu kam kada pravers), žavingus burokėlius, šviežiai išvirtus kiaušinius, prieskonius, krapus, svogūnlaiškius ir karštutėles bulves?
...
Patiekiu šį lobį ant stalo ir pati pagaliau palinkusi prie lėkštės aptarinėju lietuviškos virtuvės privalumus ir kaip mes dieviname šį patiekalą karštomis vasaros popietėmis. Ir tik bebaigianti šį skanumyną pakėliau akis ir sustingau iš siaubo. Tunizietė ir Helene sriubos dubenėliai pilni ('mano jautrus skrandis', sako Helene; 'per daug pieno', antrina tunizietė). TIk Jacques suvalgė viską, bet ir tai tik paskatina mano įtarimą, kad iš diplomatijos. Mano prancūziškas siaubas pasikartoja vėl.
 Prieš porą metų Marselyje karštą vasaros dieną su drauge vaišinome šaltibarščiais mūsų geradarius, pas kuriuos gyvenome atostogų metu. Vaikinas mandagiai paknebeno keletą šaukštų. Panelė tik suraukė nosį ir įiniko į kuskuso dubenį.

Jeigu jau mūsų šaltibaršiai taip gąsdina užsieniečius, tai kas būtų su cepelinais?
Pasirinkimo mūsų kulinarijos reprezentacijai turiu nedaug. Mėsos nepateikčiau, tai be to dar liktų... na, ką galima vietoje pagaminti? Iš obuolių ar varškės sūrio neišspausiu... Bulviniai blynai fantastiški, bet nėra ypatingai reprezentacinės išvaizdos ar įvairaus skonio... Norisi tik skėstelėti rankomis ir pasakyti, kad kitasyk gaminsiu kitokį, ne lietuvišką, o internacionalinį daugumos mėgstamą valgį. O jeigu kas ir toliau prašys pagaminti ką nors iš lietuviško repertuaro, pirma parodysiu patiekalo nuotrauką, išvardinsiu ingredientus ir paklausiu, ar valgys tai.

Beje, anglai šioje diplomatinėje srityje pasirodė kur kas geriau: nors ir nusidėjo bulvinius blynus bevalgydami su džemu, atsipirko tuom, kad suvalgė visus mano darytus cepelinus bei šaltibarščius, ir prašė dar.

Tai štai, o po tokios vakarienės ėjome visi į teatrą, spektaklį apie XX amžių. Ką, jis jau praėjo?!

 
Picture
Vieną dieną kaip paprastai atsisėdusi prie pietų stalo valgykloje aptikau naujovę.
Kolegos kirto kažkokį garuojantį kalafioro pavidalo (o naivumėli!) patiekalą. Kas tai? 'Cerveu d'aigneau'. Hmmm...
Pasiimu žodyną. Atsiverčiu. Ir staiga vidury dienos pasijuntu įtraukiama į Hanibalo Lekterio filmą. 'Ėriuko smegenys?!?!'

'Jūs ką, rimtai???'- suklapsėjau blakstienomis.

Visa laimė, kad darbuotojos Hugette ir Annie žino, jog nevalgau mėsos, ir vis maitina mane 'daržovėmis'. Išskyrus porą trejetą nesusipratimo atvejų, kai ragavau pyrago su jūros gėrybėmis, blynelius su 'grybais' (t.y., kumpiu) bei neva vegetarišką 'kišą', apkepintą... taukuose.

Bet oi kaip buvo smagu sėdėti ir mėginti kramtyti ratatouille (daržovių troškinį), kai čia pat nuo kaimyno lėkštės sklinda nekaltos avelės žlugusių apsvilusių svajonių kvapas bei akies kamputyje stūkso tooooooks neapetetingas vaizdas...

O dar stebėjosi kolegos, ko pasiėmusi žodyną staiga pratrūkau graudžiu juoku, ir ko taip mažai valgė ši paprastai puikios nuotaikos bei apetito panelė...

Beje, kai kurie lietuvaičiai mėgsta paprotingėti užkrimtę 1500% dienos normos cholesterolio turinčių kiaulės smegenų. Taip kad skanaus.
O man ačiū, aš ir toliau liksiu ištikima savo 'daržovėms'.


Beje, keičiant temą pridursiu nerealiai paprastą gėrimo receptą.

Šiaip nemėgstu rožinio vyno, jis toks kažkoks nei charakteringas raudonas, nei švelnesnis ir prie daug ko tinkantis baltas. Nei šioks nei anoks. Bet 2/3 taurės rausvojo vyno sumaišius su 1/3 taurės greipfruto sirupo išeina šis tas labai skanaus. Pabandykit (jei tik rasit kur tokio sirupo, sėkmės).