Savanorystė Prancūzijoje 
 
Picture
Pirmiausia- tipiški prancūziški blyneliai crepes.
Jie barstomi cukrumi, liejami citrinos sultimis, arba tepami lydytu šokoladu, sviestu, medumi, abrikosų džemu... kuo tik norite. Arba į juos vyniojami visokie įdarai- sūris, kumpis, bananai... žinoma, ne viskas kartu :)
Žodžiu, labai paprastučiai blynai, panašius gamina ir mūsų močiutės. Tik skiriasi nuo jų tuo, kad labai jau plonytis ir didelis tas blynas išeiti turi- crepes dažniausiai kepa tiesiog ant specialios kaitlentės gatvėje ir parduoda juos kaip išsineštinį užkandį.

Ingredientai
  • 1 puodelis miltų
  • 1 arbatinis šaukštelis cukraus
  • 1/4 šaukštelio druskos
  • 3 kiaušiniai
  • 2 puodeliai pieno
  • 2 šaukštai išlydyto sviesto
  1. Kartu sumaišyti miltus, cukrų bei druską. Dideliame inde suplakti kiaušinius su pienu (paprasčiau būtų naudoti elektrinį mikserį). Į tai suberti miltų, cukraus ir druskos mišinį ir maišyti, kol bus vientisa masė. Supilti lydytą sviestą ir taip pat išmaišyti.
  2. Vidutiniškai įkaitinti keptuvę, įpilti šlakelį aliejaus. Vienam blynui reikia maždaug dviejų šaukštų mišinio. Apkepti abi puses iki vos paruduos, stengtis, kad būtų plonyčiai :)
  3. Suvynioti su pasirinktinu įdaru.
Nuostabi pomidorų sriuba

Išties apie ją kvoste kvočiau šeimininkę,  pas kurią svečiavausi savaitgalį Ile d'Oleron saloje. Sriuba labai paprasta, nebūtų ir ką rašyti, bet dar tokios lyg ir dar neteko gaminti:
 
5 svogūnai
10 pomidorų
Alyvuogių aliejus
Provence prieskoniai
Vanduo

Pakepinti svogūnus, sudėti juos į puodą su verdančiu vandeniu kartu su supjaustytais pomidorus, pabarstyti prieskoniais, virti apie valandą. Nukėlus pertrinti (tuo ji ir skiriasi nuo tradicinių lietuviškų sriubų ) ir įpilti šlakelį alyvuogių aliejaus... :)
Pageidautina valgyti su bagete.
Niam!

PictureLeave a Reply.