Savanorystė Prancūzijoje 
 
Sveiki visi,
"persiprašau" už suretėjusius įrašus. Išties, atrodo lyg manes dabar laukia kalnas darbų.

Pirmiausia galiu pasidžiaugti, kad pagaliau turiu telefono ryšį. Po apsvarstymų išsirinkau geriausią pasiūlymą su tarptautine kompanija Orange. Kartu įsigijau ir mobilųjį su prieiga prie interneto, ir dabar reikia tik tikėtis, kad naudosiuos juo teisingai ir mano sąskaita nepriaugs papildomais mokesčiais už nežinia ką.

Šią savaitę buvau jau dviejose prancūzų kalbos pamokose. Mokytoja Catherine irgi savanorė, bet už kursus visgi reikia mokėti. Ir moka mano organizacija nemažai. Catherine turi vilčių, kad per metus laiko iš manęs galima bus padaryti kažką :) t.y., gal galėsiu laikyti akademinio lygio kalbos egzaminą.
Taigi, du kartai per savaitę, šešios valandos besilaikymo įsitvėrus į gelbėjimosi ratą nesuprantamos kalbos vandenyne.

Sutikau pirmą ir, ko gero, vienintelį lietuvį savo regione.

Šiandien pirmąsyk savarankiškai prekinausi. Užtrukau, žinoma, nes reikia gerai pasigilinti į produktų pavadinimus, kad netyčia nenusipirkčiau, pvz., 'foie gras' (žąsų kepenų pašteto) vietoj medaus- o abu supakuoti labai panašiuose stiklainėliuose :)

Rezultatai- vidutinio dydžio parduotuvėje už 10,46 euro galite įsigyti:

60g soupe chinoise -1.59 (kiniška sriuba)
1L Crem.glac.menth.- 2.70 (mėtinių ledų indelis, neatsisakysiu)
Koenigsbier 50CL -0.65 (alaus skardinė)
Cornichons Moyens N1- 0.97 (taip Prancūzijoje vadinasi konservuotų agurkų stiklainis. Milda, jei skaitai šitai, turbūt prisiminsi, kaip lietuviai jų užsienyje pasiilgsta ir paskui namiokų būna pravardžiuojami raugintų agurkėlių mėgėjais :)
Bananes pre emballe- 1.15 (supakuoti bananai)
Lot 3 pomelos- 1.00 (greipfrutas. Maniau, kad sumokėsiu 0,45 euro už vieną, bet man paskaičiavo kaip už tris? :( )
Golden sachet- 2.40 (2kg obuolių)

Gal visgi ne taip jau baisu, gal apsieisiu ir be sudėtingos kelionės į už pusvalandžio kelio už miesto esančio prekybos centro?Leave a Reply.